| anonim_4396 a întrebat:

Un ofiter politist face si munca de teren ca si agentii sau doar de birou?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de postul si functia pe care o ocupa.
Majoritatea fac si munca de teren, cum sunt cei de la politia judiciara, furturi, omoruri, etc.

| sierra1 a răspuns:

Mai fac și ei câte o razie-două

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sună 112 si intreaba i pe ei, vor fi bucurosi sa i ti dea o amendă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Fiecarui militian ii place sloganul "nu-i batuta ca la noi", ca doar de aia a fost angajat, asa ca mai iese din cand in cand si se "apara" (sper ca simti cu tot SUFLETUL ghilimoacele) impotriva unor "nenorociti" (iar, ghilimoace) de protestatari "violenti" care se pun in genunchi si cu mainile sus, ca sa dovedeasca, ca nu sunt violenti, daaaar, cine ii crede?!? militienii trebuie sa se apere, NU?!?