| GoldandSilver a întrebat:

Am o intrebare, vreau sa ma ajutati din tot sufletul, cum e la olimpiada nationala? As vrea sa stiu daca trebuie sa platesc ceva, ce trebuie sa iau cu mine, ca e prima data cand vin, cu cine o sau fiu cazat s.a. Vreau sa inteleg cum va fi.

Răspuns Câştigător
| Andreee a răspuns:

Buna! Eu am fost la olimpiada nationala anul trecut, si voi merge si anul acesta. Eu am dat la pedagogie si fiind singurul liceu pedagogic din oras, faza pe scoala a fost faza judeteana. S-au calificat 3 elevi din liceu. In camera am stat cu o colega de clasa si cu o fata din alta. Totul este platit, trebuie sa ai doar cativa bani de buzunar. Nu stiu daca peste tot e la fel, dar noi am vizitat principalele atractii turistice ale orasului. A fost frumos, ca o tabara. La ce materie te ai calificat? Ce clasa esti? Sper ca te am lamurit, daca mai ai nelamuriri, intreaba ma! Succes!

| GoldandSilver explică (pentru Andreee):

Multumesc, la fel! Sunt clasa a X-a si voi merge la geografie, tu in ce clasa esti?

6 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Salut.
Nu trebuie să plătești nimic, ideal este să ai doar bani de buzunar. Ia-ți schimburi și lucruri pentru vreo două zile (depinde de unde ești și unde se dă olimpiada națională). Cel mai probabil vei sta în aceeași cameră cu membrii din echipajul județului vostru (fetele și băieții în camere diferite), și posibil să mai vină și din alte județe în cameră, depinde. Noi am fost cazați într-un cămin studențesc, acum 2 ani, în Galați. Nu garantez că veți sta tot într-un internat. Vei primi pe parcurs informații de la profesorul coordonator. happy
Întrebai cum e la olimpiada națională... Evident că este mai greu decât la faza precedentă. O să ai o competiție mult mai mare cu ceilalți participanți. Mâncarea probabil că o veți primi de la cantină... nu știu. Dar vei avea parte de o experiență foarte bună, vei vizita și locuri de acolo dacă vă îngăduiește profesorul, vei cunoaște persoane și veți fi premiați cum se cuvine.
Mult succes!

| GoldandSilver explică (pentru Aberdeen):

Mersi mult!

| Aberdeen a răspuns (pentru GoldandSilver):

Cu plăcere.

| Aditzu a răspuns:

Lol man. sau ce oi fi. Este un concurs ca oricare altul! de unde sa stim noi cum este organizata si cu cine vei fi cazat! asta se ocupa cei in masura si o sa afli la momentul respectiv. tu trebuie sa fii focused pe testul in sine, daca vrei sa-l iei sau nu. Simplu...
Vei fi intr-o sala cu alti contzopii si veti da un test. Mare branza. BfT.

| Andreee a răspuns:

Tot a X a