| Ionuț_Ionuț_1999 a întrebat:

Salut,
Am o mica "nelamurie" daca o pot numi asa. As vrea sa stiu mai concret cu ce meserii (calificari) poti iesi de la urmatoarele profile:Industrie Alimentara,Electronica si Automatizari,Chimie Industriala, Economic si Mecanica CAD

Răspuns Câştigător
| zzzupduck a răspuns:

Chimie industriala : :operator in industria chimica anorganica, operator in industria de medicamente si produse cosmetice, operator in fabricarea si prelucrarea fibrelor chimice si artificiale,
mecanic utilaje si instalatii in industria chimica si petrochimica, Tehnician in chimie industriala, operator chimist

industrie alimentara : Operator pe maşini şi aparate de fabricare a industriei alimentare si nu mai stiu

Automatizari : Daca te referi la AC (automatizari calculatoare) poti lucra in diferite institutii si sunt foarte cautati oamenii cu facultatea de ac

| Ionuț_Ionuț_1999 explică (pentru zzzupduck):

Dar la CAD si Economic? :@

| somebodythatiusedtoknow a răspuns (pentru Ionuț_Ionuț_1999):

La alea habar nu am

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi calificările/specializările în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Ca sa adaug la raspunsul lui Marri, dupa Industrie alimentara mai poti iesi tehnolog alimentar, iar terminand Electronica poti fi electronist, programator.