| Nicolae207 a întrebat:

Am observat ca job-urile normale nu sunt pentru mine, si ma intreb cum as putea incepe o cariera artisica. Imi puteti spune cum sa ajung in aceasta arie artistica, job-uri sau scoli sau chiar facultati ( gen actorie, scriitor sau alte joburi daca mai stiti)?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce inclinatii ai.
Exista scoli cu diferite profiluri artistice (balet, teatru, muzica, arte plastice), dar si facultati.
Prima data trebuie sa-ti definesti pasiunea, dupa acea sa te dezvolti si sa te auto-dezvolti, chiar sa te auto-depasesti in permanenta iar dupa 1-2 decenii vei putea fi remarcat. E ca si la antrenamentele sportive.
Daca insa ai norocul sa te evidentiezi cu ocazia unui eveniment, atunci poti face cariera si mai repede.