| hcmcsm a întrebat:

Am si eu niste intrebari.

Ce perspective de angajare am dupa terminarea Facultatii de Transporturi, sectia AR ori TET? Gasesti greu de lucru?

Conteaza mult media la angajare? Profesorii dau recomandari?

Poti lucra si in alte domenii daca nu gasesti mai nimic aici?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La TET nu stiu. Personal am terminat sectia de Autovehicule Rutiere si nu am gasit de lucru in tara nici o-data decat ca inspector ITP cu salariu minim pe economie 530 de lei la acea vreme, apoi am plecat in Germania la divizia de motociclete a BMW si cand au vazut experienta acolo au inceput angajarile. Pana nu a aparut experienta in Germania in CV nu m-a angajat nimeni, apoi am lucrat la Jandarmerie ca inginer auto si acum am propriul service. Fara experienta in afara chiar nu am gasit nimic pe bani multi!

| Merry24 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar in Romania fara experienta in campul muncii de cat cer ei pe piata nu te angajeaza nimeni.Eu sunt contabila si imi caut de 2 ani si nimeni nu ma iau ca n-am experienta.Imi pare rau ca ti-am spus-o diresct.Sa dea Domnul sa reusesti