| Essekar a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a ma inrola in armata la `Lunetisti`.Ma refer la anii cazier scoala etc. am tatuaje pe picioare, cateva amenzi pentru scandal si deranjearea ordinii publice dar de acum 3-4 ani.Ma poate ajuta cineva? As prefera cineva cu experienta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai primul lucru la intocmirea dosarului este cazierul si dupa depunerea lui este vizita medicala. Cum crezi ca ai sa treci de astea?

| Essekar explică (pentru Salontanul):

Amenzile mi sau prescris daca le am de 3-4 ani sunt platite si asa mai departe. Presupun ca sunt `alb`. Si la viza medicala conteaza tatuajele? poti fi mai detaliat te rog frumos multumesc happy

| Salontanul a răspuns (pentru Essekar):

Daca ai cazierul curat mai ramane treaba cu tatuajele. Se poate, cu conditile ca "arta corporala" sau nu fie ofensatoare in nici un fel( adica fara svastici si KKK-uri) si ca respectivul tatuaj sa poata fi acoperit de uniforma inclusiv cea de vara.
Se poate desigur sa dai peste un medic subiectiv si atunci, la revedere!

| Essekar explică (pentru Salontanul):

Multumesc. Promit ca vei fi prima mea victima. Glumeam.

| Salontanul a răspuns (pentru Essekar):

Mersi! Eu am fost militar asa ca stiu sa ma apar.
Uite si un articol ce te-ar putea interesa:
http://www.ziaruldeiasi.ro/......lor~ni197t

| Essekar explică (pentru Salontanul):

Pe piciorul stang am scris `tata` intr-un dialect chinezesc iar pe piciorul drept am emblema `Sagetatorului`. Nu cred ca imi pot crea dificultati.

| Salontanul a răspuns (pentru Essekar):

In mod normal nici eu. Ti-am spus ca poti sa dai de un medic cu conceptii invechite. Am vazut o femeie subofiter care avea trei cercei in ureche. Pe vremea impuscatului ar fi foat data afara, urgent.

7 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

Dacă ai cazier, poţi uita această intenţie a ta! Dar poţi încerca în Legiunea Străină, contactând ambasada franceză din România. Succes.