| Danciu_Alex_1997 a întrebat:

Buna ziua!
As avea si eu o intrebare :
In armata este voie cu tatuaje?
Unul pe fata..ma refer.

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu. Daca ai tatuaj, mai ales pe fata, poti fi usor reperat/recunoscut si ucis. Desi nu e efectiv treaba lor daca mori sau nu, au aceasta regula si trebuie respectata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Sadop a răspuns:

Nu, in niciun caz.
Ar putea fi acceptat un tatuaj ce poate fi acoperit mereu de uniforma.
Bafta!

| DjNick112 a răspuns:

Nu..nici vorba...din cate am inteles ai voie doar in locuri in care nu sunt vizibile, dar nici aia nu sunt sigur, eu zic sa nu te risti

| Apanda1013 a răspuns:

Nu. Dar oricum, fie ca e armata sau altceva, un tatuaj pe fata cred ca arata super ridicol si te sfatuiesc sa te mai gandesti ca pe viitor sa nu iti para rau.

| MihneaHIO a răspuns:

In armata nu ai voie nici cu semne din nastere dar cu tatuaje? laughing

Eu iti zic sa nu-ti faci.