| RazvanBurtan a întrebat:

la USAMV Bucuresti, la agricultura (https://www.usamv.ro/index.php/ro/facultati) dupa ce termin facultatea, pot deveni Inginer Agronom? Daca nu, ce facultate as putea face in Bucuresti pentru a deveni Inginer Agronom? Multumesc!

1 răspuns:
| AdrianaLacan a răspuns:

Sora mea a terminat la USAMV Cluj facultatea si masterul (bursiera), si a fost angajata la diferite firme ca si inginer agronom(napolact, la lorraine si alte firme locale mici), insa toate pleaca de jos... atat salariul, cat si munca. Cand a ajuns sa dea cu matura si sa rada directori cu 4 clase de altii cu scoala si nou veniti, s-a inscris la facultatea de finante banci si acum e in acest domeniu. Daca ai pile si te invarti unde trebuie si te tii bine sau ai rabdare cativa ani sa avansezi in companii, merita, daca nu, sa nu ramai dezamagit... Bafta!