| Racer21 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Tocmai am aflat ca am fost repartizat la un liceu pe profil stiintele naturii - INTENSIV ENGLEZA. Din cate inteleg, la inceput de septembrie trebuie dat un examen pentru a fi admis la acea clasa de intensiv engleza... Intrebarea e, in ce consta examenul? Voi ati dat examen de genul? In ce constau subiectele, e multa gramatica, text liber etc? si apropo, daca cumva voi pica examenul (adica voi lua sub 6) ce se intampla? probabil nu o sa mai pot intra acolo, dar atunci ce fac? ca va fi septembrie pe atunci sad

Răspuns Câştigător
| Kate1234Frumoasa a răspuns:

Salut. Da eu am dat examen de genul asta. Stiu cum este.Pai...o sa dai o proba scris(iti cade o scrisoare sau o cumpunere)una dintre ele nu pe amandoua si iti cere un numar de cuvinte in care sa te incadrezi dar daca depasesti iti cam scade crede-ma ei o sati zica ca nu-ti scad dar iti scad(asa mi s-a intamplat), Si iti mai dau o proba orala : iti dau o fisa cu un text sau o poezie care 3-5 minute trebuie sa o citesti in gand si sa raspunzi la niste intrebari in scris dupa aia cand crezi ca esti pregatit te duci citesti textul oral(nul traduci in romana)si raspunzi la intrebari oral.Cam atat sa stii ca daca iei sub 7 nu intrio daca iei de la 7 in sus intri. Fundasad:Xsad?

4 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Pai. nu gandi negativ e timp sa inveti si se admite dupa nota 6 deci nu trebuie sa fi excelent. 100% o sa ai compunere. se bazeaza mai mult p literatura examennul si daca este gramatica nu `i prea greau. cred ca te vei descurca... daca nu... te va repartiza in alta clasa mai slaba unde mai ramane loc. big grin

| raluk200 a răspuns:

Pai nu stiu daca se mai da acest examen deoarece el s-a sustinut pe 2 iunie (daca tin bine minte). In ce a constat examenul: gramatica-70 pct (cu 10 din oficiu), acceptabilahappy, desi mie mi s-a parut cam greu si un text oral, la prima vedere, din care trebuia sa raspunzi la 3 intrebari(citite de pe ciorna), destul de usoare pentru mine.

| raluk200 a răspuns:

Eu nu stiu daca se va mai da acest examen pentru ca eu l-am sustinut pe 2 iunie, daca tin bine minte. In ce a constat: 70 pct gramatica, cam grea pentru mine si 30 de pct un text oral, unde trebuia sa raspunzi la 3 intrebari, destul de usoare (citite de pe ciorna raspunsurile). Bineinteles au fost 10 pct din oficiu. Daca vei sustine examenul la toamna, mult succes si fara emotii:-p.

| raluk200 a răspuns:

Scz insistenta mea laughing la raspuns.