| ECK97 a întrebat:

Salut, am termina liceul si nu am luat bacul la mate si nu cred ca o sa reusesc prea curand, nu ma inteleg deloc cu matematica si as sori sa ma angajez in domeniul filmului, adica sa lucrez pe un platou de filmare ca si cameraman sau altceva. Va rog recomandati-mi cateva cursuri de unde as putea invata sa filmez.Multumesc anticipat!

Sper ca m-am facut inteles.

Răspuns Câştigător
| Karu a răspuns:

Ai nevoie de un curs, orice curs, la finalul lui vei primi o diplomă care atestă că ești calificat, acum urmează partea grea, locul de muncă.
Eu ți-aș recomanda să te duci la un cameraman profesionist ca ucenic, ți-ar explica el cu ce se mănâncă meseria.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa cate stiu, si pentru cameraman trebuie calificare, fie la o facultate de media, fie un curs postliceal, dar la ambele este nevoie se diploma de bac.