| Modx a întrebat:

Salut, am vazut pe site-ul de la UMF la sectiunea MD si MG ceva unde scria limba de predare, engleza,franceza si romana. Sa inteleg prin asta ca o sa facem o materie in limba engleza sau franceza, adica sa ne predea profu in engleza, etc. Sau se face Limba engleza si Limba Franceza. Multumesc. astept raspuns

Răspuns Câştigător
| lmny a răspuns:

Alea sunt pentru strainii care vin la facultate. In primii trei ani ei o sa invete in engleza sau franceza, insa in ultimii trei nu vor mai avea de ales!
Cat despre studentii romani, ei o sa invete medicina in engleza doar in cadrul orelor de engleza.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Predare in limba romana se face pentru romani, iar predarea in limba engleza/franceza pentru straini.Deci daca vine un strain la noi in tara si vrea sa dea la UMF il baga la predare in engleza, iar pe tine ca roman te vor baga la predare in romana.

Se face si o limba straina(engleza in special)dar asta e altceva...e o ora sau 2 pe saptamana.