| Joseph1343 a întrebat:

Anul acesta ma voi inscrie la liceu, am nevoie de un sfat de liceu. As vrea sa merg la un liceu de matematica-informatica - informatica intensiv(este de precizat ca deja stiu sa programez destul de bine in c si c++, am vazut ca este trecut in programa de clasa a-9-a), dar nu am gasit inca un liceu de informatica intensiv(am cautat pe admitereliceu.ro si am vazut ca niciun liceu nu este marcat sa aiba clasa informatica intensiv, presupun ca va aparea mai tarziu, dar nu sunt sigur). Stiti cumva voi din anii trecuti care licee ar putea avea clasa de informatica intensiv, vreau sa imi fac o idee si sa stiu la ce licee sa ma uit in cartea aceea pe care o sa ne-o dea

Răspuns Câştigător
| And7280394847 a răspuns:

Depinde de judet ca nu stie nimeni toate liceele. Prin primavara vei primi o carticica cu toate liceele si profilurile si acolo scrie ce si cum. Acum si cu intensivul asta depinde de liceu, ca la o clasa de mate info simplu de la un liceu mai bun poate se face mai multa informatica decat la unul cu intensiv dar la un liceu mai slab. De exemplu eu sunt la cel mai bun liceu din Galati la mate info simplu si in doua ore pe saptamana faceam cat faceau altii de la alte licee mai slabe la intensiv cu 8 ore pe saptamana.

1 răspuns:
| CristinaCMH a răspuns:

Exista doar profil de mate-info intensiv. Nu exista doar informatica intensiv.