| p3trutvirusatu a întrebat:

Anul asta termin cls. a8`a si trebuie sa fac inscrierea la liceu.I`mi iese media cam 7 si ceva :-s...As vrea sa ma sfatuiti la ce profil sa dau! Eu optez pentru economic(e ceva de viitor dupa parerea mea).Dar la noi la liceu(Prahova-Baicoi-liceul Constantin Cantacuzino) profu de mate de la economic este cam al doilea pe tara...si este foarte sever, adica trebuie sa ai minim media 8 la mate in generala ca sa treci semestru altfel te lasa corijent dar te trece in vara.Alta optiun ar fi mate-info dar din cate am auzit e foarte greu. Daca avei alte optiuni de licee din Prahova cu care pot intra cu media 7 va rog sugertai`mi si mie, sau daca merge sa dau la economic la noi:*!

3 răspunsuri:
| mara11654 a răspuns:

La mate-info cu media 7?raised eyebrows, La noi a fost peste 9...Ciudat..Ar mai fi si stiinte sociale daca ti-ar placea.

Bafta!

| p3trutvirusatu explică (pentru mara11654):

Pai la noi la liceu, s-a intrat la mate-info cu 4.98 anul trecut deoarece nu se mai duc elevi la acel profil, din aceasta cauza a scazut mult media.

| mara11654 a răspuns (pentru p3trutvirusatu):

Aaahappy