| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca raman corijent la mate de exemplu pe semestru 1 cu media 4 si semestru 2 il trec cu media 6 trebuie sa dau la vara corijenta sau am scapat? ca nu inteleg.
Dau FUnDA!

7 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Numai trebuie sa dai nici-o corigenta, daca pe primul ramai cu 4, si pe al-2-lea cu 6, scapi fara nici-o problema, esti promovat pentru viitoare clasa, asta depinde daca numai ramai si la alta materie tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca in semestrul 2 ai media 6 ai promovat si nu mai dai nimic in vara. altfel esti corigent si pasibil de repetentie. mai bine invata

| wj a răspuns:

Nu pot sa imi dau seama de cunostintele tale de matematica, ce pot sa deduc din intrebarea ta e ca nu stiu cum nu ai probleme si la romana.
Notele de trecere incep de la 5, si media finala la doua materii este media aritmetica intre mediile pe semestre.

| LWikErR a răspuns (pentru wj):

Mmaramures esti cam paleta tu asa de fel, este?happy
ba am zis sa luam de exemplu matematica "exemplu" ai auzit de cuvantu asta?
sau la voi la maramures inca nu stiti ce inseamna imi cer scuze.
Si nu-ti mai da tu cu parerea ca nu te intreba nimeni da? hai taci acum ca deja esti...straight face

| Bibzzz a răspuns:

Nu o mai dai, deoarece daca iti faci media, iti da 5 si treci.

| DanY48One a răspuns:

Ai scapat, daca pe semestrul al 2-lea ai media 6, media ta generala o sa fie 5...

| Panait_Viorel_Iulian_1997 a răspuns:

Nu mai dai nici o corijenta.