| danidni a întrebat:

As dori sa stiu si eu cine are salariul mai mare? Un jandarm subofiter sau un polițist subofiter? As fi recunoscator daca m-ati ajuta!

4 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Mai mare are salariul un poliţist subofiţer. Când spun poliţist, mă refer la poliţie, nu la poliţia locală, poliţia de frontieră sau cea rutieră.
Se consideră că un poliţist (mai ales un subofiţer) este mai bine pregătit decât un jandarm.

| florin926481f a răspuns (pentru BlackPixel):

Se considera ca este bine pregatit doar pe hartie ca salariu mai mare tot un paznic de la locala il are.

| BlackPixel a răspuns (pentru florin926481f):

Ce sa zic happy
Ai dreptate!

| danidni explică:

Va rog, dati-mi mai multe pareri, dau fundita