| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa ma inscriu la scoala de subofiteri jandarmi Grigore Alexandru Ghica din Dragasani si am cateva intrebari daca ma puteti ajuta:
1) Jandarm mascat poate ajunge doar un ofiter sau si un subofiter? Daca poate, ce trebuie sa fac pentru a ajunge la mascati?
2) Ce grad mi se aloca la absolvirea scolii? Sergent-major sau sunt sanse sa primesc un grad inferior?
3) Care este salariul unui proaspat absolvent al scolii de jandarmi net?
4) Cazarea este gratuita la scoala de subofiteri?
5) Pot avea venituri din alte parti daca urmez acest drum?
6) Eu sunt din Timisoara si aici as dori sa lucrez, exista sansa sa fiu repartizat in alta parte daca eu fac cerere de recrutare aici?
7) Subofiterii jandarmi poarta pistol in timpul serviciului? Vreau sa stiu asta pentru ca incerc sa ma informez cat mai mult.
8) In ce conditii poate ajunge un subofiter ofiter?

Cam astea sunt nelamuririle mele, v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta.

5 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

La ce nelamuriri ai tu pun pariu ca nu treci de admitere.

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

Daca atat te duce pe tine capul e bine, ce sa zic. Ce argument e asta? Am sunat la scoala si la I.J.J. si am fost lamurit in toate privintele. Hai, du-te si da-ti cu parerea in alta parte!

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai frate in loc sa fi preocupat cum sa inveti sa intrii tu pui tot felul de intrebari aberante, vorbim dupa psihologic happy

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

Pai nu sunt intrebari aberante, le-am pus ca sa stiu ce legi sa invat inainte de a ma inscrie la scoala si sa stiu ce ma asteapta. Nu ma arunc cu capul inainte, prima data ma informez.

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ca sa stii ce sa inveti se studiaza biografia happy