| Quazar a întrebat:

Salut, as dori sa urmez o scoala de sudori, as vrea sa stiu ce sudura se plateste cel mai bine si o scoala buna care sa-si dea interesul sa te inveti? ^_^

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine se platesc sudurile in medii extreme: cele submarine, spatiale, medii toxice /explozive si alte situatii periculoase /grele.

Dintre sudurile in medii normale, cel mai bine sunt platite cele cu gaze protectoare (de exemplu argon) si cele de precizie.

Pentru fiecare tip de sudura este necesara pregatire speciala, aptitudini si experienta pe masura.

Deci, pregatirea incepi cu o scolarizare profesionala, iar daca iti cumulezi multa experienta, atunci avansezi spre statut special de "maistru in domeniu".