| Andrei123Aa a întrebat:

Salut. Aș vrea cât mai multe păreri. Sunt student în anul 1 la Atovehicule rutiere la facultatea de Inginerie Mecanică Autovehicule și Robotică și mă gândesc să mă transfer la facultatea de inginerie electrica și stiinta calculatoarelor cu licența echipamente și sisteme de comandă și control pentru autovehicule. Ar fi un pas înainte? E o facultate mai bună?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricare din ele (specializări) sunt foarte bune. Depinde de tine cât de bun vei fi TU!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nop, nu as zice. Pur si simplu din numele facultatilor. Ca aproape sigur materia care se face e complet depasita la ambele...

| Andrei123Aa explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum adica depasita?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Tu crezi ca in Romania o sa inveti despre ultimele tehnologii in domeniu? Stai catinel...

| helpforyou a răspuns:

Daca te gandesti ca diferenta majora dintre ele este robotica, si faptul ca robotica este acum in voga, da pare un pas inainte.
Dar nu cred ca acesta este un motiv sufiecient pentru o astfel de decizie.

Iti recomand sa pui in balanta si alte elemente cum ar fi faptul daca ai de recuperat eventuale diferente, daca tu ai performa mai bine in acest domeniu, etc

Oricare este decizia ta, iti doresc succes.