| fearlessss a întrebat:

Salut!

As vrea in viitor sa lucrez freelance in IT. Am terminat o facultate in computer science, fac si masterul si lucrez de o perioada intr-o companie multinationala. Totusi, dupa ce mai prind ceva experienta, as vrea mult sa merg spre zona asta, sa-mi fiu propriul sef, nu ma prea incanta lucrul in multinationale.
Intrebarea mea este, in ce arii ale IT ului este cel mai usor sa gasesti proiecte freelance? Am cunostinte in mai multe ramuri ale it-ului si as vrea sa vad pe ce ar fi cel mai bine sa ma axez (desigur tinand cont si de ceea ce-mi place)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In programare desigur

| AmandinaDragan a răspuns:

Retelistica.

| PsihologulN a răspuns:

Pentru a vedea la sigur unde poti gasi de munca, trebuie sa dai mai multe detalii ( profilul tau ca si it-ist ). Da-mi un mesaj pe profil si discutam.