| Petrus_Emanuel-Mihai_1988 a întrebat:

vreau un raspuns la urmatoarea intrebare. Trebuie sa am facultate ca sa lucrez in IT? Sau nu e obligatoriu? Am inteles ca 8.000 ii castigi. Eu am liceu doar. Da experienta in computer munca am de mai bine de 10 ani. Vreau sa ma axez pe domeniu din sectoru programsri software instalari aplicatiu etc. Innafara sa schimb un hard disck placa de baza/video etc ca nu stiu. Ce sa fac? Funda Am vreo sansa?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa ai facultate. Dar e un mare avantaj sa aia si iti pune niste baze sanatoase in ce inseamna programare.

Experienta in computer de care zici tu nu are nicio relevanta cu ceea ce inseamna programarea