| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut, as vrea sa dau in liceul Dacia pe profilul electro mecanică.
Ce ar fi mai bun pentru mine: Liceul Dacia sau profesionala Dacia?

3 răspunsuri:
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Salut! Profesionala Dacia. Acolo poti invata bine din practica. Si in caz ca nu stii, n ai inteles intrebi electromecanicii si te ajuta.

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Pai si gen daca mă duc pe liceu si dupa vreau să dau la o facultate sau sa ma duc la munca nu stau ucenic?
Nu e acelasi lucru?

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_biY4):

Ba da stai. Dar ideea e ca dintr o profesionala poti sti mai mult despre acea meserie. Faci mai multa practica decat ore. Si daca vrei sa continui poti la seral dupa ce termini 11 clase.