| 10msn a întrebat:

Salut, as vrea sa ma inscriu la o academie de politie, cand e sa ma inscriu o sa-mi dea ei o fisa cu ce sa invat?
Funda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa-ti dea dar te poti uita pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti (este singura academie de politie din Romania), la Admiterea 2017, in anexe ai materiile si ce se cere la fiecare.

| Andrei1334 a răspuns:

Nu...normal trebuia sa te fi apucat deja de invatat.
De invatat trebuie asa: Romana gramatica, Istoria romanilor si o limba straina la alegere(tot gramatica)
Daca vrei poti intra pe site:http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html
si vezi aici materia necesara pentru admitere :) Sper ca te-am ajutat