| Ciprian1994 a întrebat:

As vrea sa stiu ca ajutor de ospatar se face bacsis(vreau sa muncesc la un restaurant de pe litoral...mai exact in Jupiter)?

Unde mai lucram aveam salariu 10 milioane(ca debarasator), dar nu imi iesea nimic, clientul comanda la casa, se ducea cu bonul sa isi ia comanda si se aseza la masa(nu erau ospatari).Dau funda :d happy

Răspuns Câştigător
| Morenna10 a răspuns:

Cel care incaseaza ia bacsisul de obicei, dar daca colegul tau e om bun imparte cu tine.

1 răspuns:
| jamal000 a răspuns:

Adica picol, daca ospatarul e simtit cu siguranta iti va da si tie bacsis, doar de el depinde.