| DjJohnny a întrebat:

Salut
As vrea sa stiu ce profil imi recomandati dupa urmatoarele note la materii:
Lb romana-9
Lb engleza- 8-9
Lb franceza- 8-9
Matematica-8-9-10
Geografie -10
Istorie-10
Chimie 10
Fizica 8
Biologie 9
Sport 10
Muzica 10
Geografie10
Civica 8-9(are ceva cu mine)
Lb.latina 10
Desen 10
Tehnologie 10
Cateva aspecte:scrisul o duc mediu adica nu scriu nici prea urat nici prea frumos, imi place informatica, nu o prea am cu geometria in spatiu dar cu algebra o duc foarte bine, la romana imi place gramatica si literature, nu o am cu limba franceza civica fizica
Ce meserii imi recomandati? P.SMa pricep oare la criminalistica dupa datele de mai sus?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Urmeaza profilul mate-info. ---iti va fi de un real folos in orice domeniu pe care-l vei alege in viitor! Legat de criminalistica, ca sa-ti faci o imagine despre studiile necesare iti dau linkul cu raspunsurile pentru. alt user interesat de ac. domeniu :http://www.tpu.ro/......merica-ce/

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Hmm...
Personal nu iti recomand deloc profilul mate-info. E prea greu. Dar nici filologia ca nu iti foloseste la nimic.Iti recomand stiinte ale naturii (profil real)sau stiinte sociale (profil uman). Iti mai recomand si filologie-bilingv si economic.Bafta! :*

| Abcfunny a răspuns:

Si vrei sa te lauzi sau ce?!
Stai linistit o sa ajungi la un liceu si de acolo se vor schimba notele oh go on

| Zwart14 a răspuns:

Istorie sau bio-chimie(daca iti place matematica)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine la stiintze sociale pare cel mai simplu.adica nu dai bacu la mate, chimie, fizic, biochatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca filologia este pentru tine. Daca nu trage mai tare la mate(geometrie) si du-te la mate-info. Dar zic ca acolo e mai greu. P. s:ai note foarte bune. Succes

| DjJohnny explică:

Am uitat sa mentionez nu-mi place chimia foarte mult si matematica am specificat doar algebra(stiu totul) dar geometria ma pierd in spatiustraight face

| DjJohnny explică:

Pai Istorie/Geografie Matematica si Romana dar si informatica ma pasioneaza

| marinapoalelugi a răspuns:

Ai putea da Chimie, Biologie si poti sa te faci farmacist, doctor orice in medicina. Sau vad ca ai 10 la Latina poti sa te faci trnslator.Sau sa dai la litere, Roman Francez sau Roman Englez sa te faci profesor.
Poti sa dai la filologie si sa te faci avocat. Spunemi care este obiectul tau preferat si te voi putea ajuta mai mult.Ma numesc Marina si voi implini 14 ani.