| DjJohnny a întrebat:

Salut(sunt clasa a 8-a peste 6 luni dau examenu si dupa liceu)
As vrea sa stiu ce profil imi recomandati dupa urmatoarele note la materii:
Lb romana-9
Lb engleza- 8-9
Lb franceza- 8-9
Matematica-8-9-10
Geografie -10
Istorie-10
Chimie 10
Fizica 8
Biologie 9
Sport 10
Muzica 10
Geografie10
Civica 8-9(are ceva cu mine)
Lb.latina 10
Desen 10
Tehnologie 10
Cateva aspecte:scrisul o duc mediu adica nu scriu nici prea urat nici prea frumos, imi place informatica, nu o prea am cu geometria in spatiu dar cu algebra o duc foarte bine, la romana imi place gramatica si literatura, nu o am cu limba franceza civica fizica
Ce meserii imi recomandati? P.SMa pricep oare la criminalistica dupa datele de mai sus?

Răspuns Câştigător
| Alllenne a răspuns:

Totul depinde de tine nu de note! De exemplu daca iti place matematica, fizica si informatica te-as sfatui sa mergi la mate-info! Sau daca iti place istoria, latina, engleza, franceza poti merge la filologie! Dar inainte de a alege un profil trebuie sa stii ca in general la filologie merg elevii care vor sa scape de mate si fizica(din clasa a11-a nu mai faci fizica si mate). Eu sunt la mate-info si toti profesorii au cele mai mari pretentii de la noi(inclusiv profa de romana). Si in plus de la mate-info poti urma orice facultate!

5 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Daca as avea si eu notele tale...

| N1mka4eva a răspuns:

Daca vrei la cate putin din toate du-te la biligv

| aurelian_4480 a răspuns:

Mate info sau filologie, stiinte ale naturi

| DjJohnny explică:

Chestia e ca nu stiu acele materii pe care sa ma bazez sunt inclinat intre mate/info istorie/geografie/romana foarte mult dar nu exista profilul asta

| anda92_1833 a răspuns:

Limba romana este o materie frumoasa si te descurcibig grin