| Sergiubalan32 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deveni mascat, ce scoala trebuie sa urmez, cea de jandarmi sau cea de politist si dupa sa devin mascat? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a deveni mascat, trebuie doar sa-ti cumperi o masca (sau mai multe) si sa le porti, prin casa, curte, la joaca, la un bal mascat, sau unde ai chef tu.
Ca sa devii jandarm sau politist iti trebuie mai multa carte si disciplina.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Iar a dat-o cu bata in balta Jassmina. Auzi la ea cum glasuieste din adâncul puțului: "Ca sa devii jandarm sau politist iti trebuie mai multa carte si disciplina."

| CodrutElian1990 a răspuns:

"Mascatii" sunt trupe de interventie speciala a MAI. Mai poarta masti trupele de jandarmi si cele din Politia Militara a MApN-ului, la interventii
Ca sa ajungi "mascat" rebuie sa urmezi cursurile unei scoli de pregatire ca sa intri in randul celor trei structuri: politie, armata, jandarmerie, de unde POȚI fi recrutat pentru aceste forte de interventie.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dar în această peroadă toți suntem mascați. laughing Bal mascat la nivel mondial.