| Mihail69 a întrebat:

sunt clasa a 10-a, deja pot spune ca am trecut de ea si as avea o intrebare la care nu gasesc raspuns: As vrea sa devin un mascat insa nu stiu ce sa aleg intre Scoala de Subofiteri de Jandarmi sau sa ma inscriu la S.I.A.S.
Vreau sa stiu ce salariu are un agent S.I.A.S si un subofiter Jandarm

1 răspuns:
| TudoracheAndr a răspuns:

Poti sa intrebi chiar la SIAS si jandarmerie. sigur au mail, contact, Facebook, telefon, aplicatii online.

depinde ce fel de mascati. Jandarmii nu se ocupa cu ordinea publica? SIAS fac interventii la criminali in casa?