| Wtf9000 a întrebat:

As vrea sa urmez niste cursuri de programator web. Am cautat pe google si sunt multe companii care fac asa ceva. Imi poate spune cineva care ar fi cea mai buna din Bucuresti?

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Stiu ca e o frma Avantaj Consulting, acolo am fc eu un curs in care am inva html, css si ceva flash, e vreo 5 mil mi se pare cam mult dar te invata, chestia e ca sunyt doua cursuri html, css, flash, action script, unul pentru incept (l-am fc eu), altul pentru avansati si mai e unu in care inveti php. Chestia e ca trebuie sa le iei pe rand si oricum pentru a te angaja pe postyul de web programator trebuie sa ai portofoliu de lucrari adica site-uri 4 5 6 minim, si aici esti considerat incepator. Nu are mare import atestatul, crede-ma ca stiu. Si sunt multe tutoriale pe net video +text in care inveti foarte multe chestiuni. Ce pot sa iti spun e ca un astfel de job e banos din cate stiu, import e sa stii si ceva baze de date mysql si o limba straina engleza.
Bafta!

| Leandro a răspuns:

Poti sa incepi cu invatarea HTML-ului, limbajul web de baza:http://www.ecursuri.ro/cursuri-online/html-pe-intelesul-tuturor. Apoi, poti sa incerci sa-ti faci un website free, cu www.ucoz.ro si sa inveti practic dezvoltarea web, folosind un sistem de tipul asta. Multa Bafta!

| amaliax a răspuns:

Sa inteleg ca vrei o diploma care sa ateste cursul de programator web?! nu de alta, dar este ceva ce poti invata singur acasa, fara sa dai niste bani si sa te trezesti apoi ca nici atestatul nu-ti este util