| Stayhide a întrebat:

Salut, as vrea sa urmez un curs de calificare pentru lucrator comercial (merchandiser) si as vrea sa stiu daca te pune si la caserie? nu de alta dar nu imi place sa umblu cu bani si sa nu fac cursul degeaba.

Si inca ceva daca cineva a lucrat acolo imi poate spune o rutina zilnica din ceea ce trebuia sa faca?

Merci

1 răspuns:
| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Daca o sa lucrezi ca Merchandiser nu o sa stai pe casa.
Un merchandiser trebuie sa aranjeze produsele in spatiile de vanzare, sa se asigure ca produsele expuse sunt intotdeauna de cea mai buna calitate si ca se incadreaza in termenele de garantie. Expunerea produselor se face, de cele mai multe ori, respectand conceptele promovate de companie. Pe langa aceste atributii de baza, merchandiser-ul mai raspunde si de controlarea preturilor de afisare, uneori avand si unele atributii de promovare a acestor produse direct catre consumatorul final. Ocupantul postului de merchandiser trebuie sa completeze saptamanal rapoarte de activitate, trebuie sa-si informeze superiorii in legatura cu problemele ivite sau sa transmita acestora eventualele observatii venite din partea clientilor.
Pa pa!