| anonimbuc21 a întrebat:

Salut.
Aveți cunoștințe care au terminat facultatea de educație fizica și sport? Și au ajuns profesori? E greu? Merita?
E frumoasa meseria?

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Te anunț în 3 ani. happy

| BumiWolfie15 a răspuns:

Nu, nu am nicio astfel de cunoștiință, dar sora mea e învățătoare în rest nu prea am cunoștiințe care lucrează în educație.Salariul e mizer în cele mai multe cazuri (depinde dacă predai la liceu, gimnazială sau primară). Copii s-ar putea să nu te respecte, mai ales dacă vrei să predai la un liceu(trebuie să ști să te impui). Trebuie să fi mereu cu ochiii în patru să nu se rănească și sigur te vei confrunta cu niște părinți țicniți. Depinde de tine dacă e greu sau ușor. Cu cât îți place mai mult sportul și bineînțeles copiii vei percepe totul ca pe o joacă.