| Krs123153 a întrebat:

Vreau sa dau la Facultatea de Educatie Fizica si Sport in Timisoara. M ar interesa si pe mine probele de acolo, daca merita facuta facultatea si daca este greu, as vrea sa merg pe fitness.

3 răspunsuri:
| calitro a răspuns:

Nu poți să mergi pe "fitness". La facultatea de Educație Fizică și Sport din cadrul Universității de Vest din Timișoara sunt două specializări, și anume Educație Fizică și Sportivă ( formă de învățământ la zi sau frecvență redusă ) și Kinetoterapie. Pentru ambele specializări, trebuie susțiuntă o probă practică eliminatorie. Nu e greu dar e indicat să te pregătești cu câteva săptămâni înainte de probe. Mai multe detalii găseși pe sport.uvt.ro la secțiunea de admitere.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ar fi o facultate de educatie fizica si sport grea? Cand nu-i de tocit nimic! Este cea mai simpla si mai usoara facultate din lume, alergi, topai si termini o facultate!

| David_Alb_1996 a răspuns:

Http://www.ueb.ro/efs/ aici iti arata ce probe trebuie sa dai si mai multe...