| Sevilla a întrebat:

Aveti idee cum si ce se scrie intr-un jurnal de lecturi?
Da-u funda! big grin

9 răspunsuri:
| dodo1530 a răspuns:

Pai in primul rand titlul ''lecturii tale'', de exemplu Ciresarii, apoi ar mai trebui sa acrii care este autorul, care sunt personajele principale si un scurt rezumat al actiunii. Eu am avut de facut chestia asta in fiecare vacanta de varawinking
Succes!

| Sadop a răspuns:

In primul rand scrii numele cartii citite de tine.
Apoi scrii personajul preferat, morala, partea preferata, ce ti-a placut, ce nu ti-a placut. Un fel de critica literara!
Bafta.

| Mwha a răspuns:

Poti scrie : A) Personaje negative, pozitive; B) ce ai inteles din aceasta lectura; C) Un proverb legat de lectura; D) Titlu, autor. Funda?

| afrodita3333 a răspuns:

Scrii ce carti ai citit,ce parere ai avut despre carte,ce ti-a placut, ce personaj, ce intamplare, ce nu ti-a placut si daca vrei citate sau fracmente din carte, care ti-au placut

| DeKoniec a răspuns:

Incepi in a spune ce carti ai citit. ce parere ai avut despre cartile respective. ce ti-a placut. ce personaje ti-au placut. Ce intamplari ti-au placut. Dar si ce nu ti-a placut. Succes!

| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Cred ca se scrie ceea ce ai inteles despre o carte, poezie sau roman! Sentimentele desprinse de acolo, expresii frumoase

| Crouky a răspuns:

Pai scrii -ce ti-a placut din cartea respectiva
-personajele
-ce nu ti-a placut
Bafta! happy

| cookieshor a răspuns:

Buna! Un jurnal de lectura contine fise de lectura. de ex: http://www.scribd.com/doc/46589941/Fisa-de-Lectura-Opera-Epica-Model
Sper ca te-am ajutat! Iti doresc mult spor la citit!

| VittorioV a răspuns:

Mai intai spui titlul, autorul dupa care faci un scurt rezumat al textului,iti spui impresiile legate de text,spui ce ti-a placut cel mai mult legat de aceasta carte, personajul preferat, daca ai trait o experienta asemanatoare cu una din actiunile prezente in carte, exprima-ti propria opinie despre aceasta carte, la sfarsit trage concluziile si spune daca ai recomanda-o cuiva. Sper ca te-am ajutat.