| anonim_4396 a întrebat:

deci eu intru cl a 9, si nu stiu ce lecturi as putea citi in vacantathinking aveti voi o lista de lecturibatting eyelashessau macar vreo idee ce as putea citi sau ceva ce mai sunt prin cartile de lb.romana de cl 9confused

Răspuns Câştigător
| dyannee a răspuns:

Mara-Ioan Slavici
Romanul adolescentului miop-Mircea Eliade
Cartea nuntii-George Calinescu
Maitrey-Mircea Eliade
Sarmanul Dionis-Mihai Eminescu

1 răspuns:
| alexandra_3850 a răspuns:

Mara, romanul adolescentului miop, romeo şi julieta, de veghe in lanul de secara, carte cu jucari, viata ca o prada, povestiri insolite- ov. crohmalniceanu. lista difera de la scoala l scoala