| Dumbi a întrebat:

Ca sa devin Arhitect trebuie sa fac un liceu pe profil de Arhitectura sau pot sa ma duc la o facultate si fara acel liceu?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Te duci direct la facultate. Iti recomand sa mergi la mate-info ca profil de liceu.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa te duci la orice facultate cu orice liceu, insa un liceu in acelasi domeniu o sa te ajute la facultate pentru ca o sa ajungi la facultate cu niste baze foarte solide si nu o sa trebuiasca sa le inveti tu de unul singur la facultate, pentru ca la facultate nu te ia nimeni de la 0, matematica si anumite tehnici de desen de baza nu o sa te invete in facultate, se presupune ca le stii.

| Kogaion a răspuns:

Nu iti pierde timpul cu un liceu de tip mate-info, pentru ca nu o sa te ajute, du-te la un liceu de arte, acolo stiu ca e un profil de genul asta, acolo vei avea multe cunostinte in domeniu.