| AndreeaShrott a întrebat:

Daca vreau sa devin arhitect ce profil tb sa umez liceu si ce facultate? Este greu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa urmezi liceul de arte -> arhitectura.
si bine'nteles facultatea de arhitectura.
greu? depinde cat de mult iti place matematica (geometrie) + desen (grafic, nu plastic)

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Liceul de artă și apoi facultatea de arhitectură.
Cât este de greu va fi în funcție cât de mult îți place ceea ce vrei să faci!
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Liceul nu prea contează. Trebuie să te pricepi la fizică, mate şi desen. Oricum ai nevoie de multă pregătire înainte de facultate. Şi evident, facultatea de arhitectură apoi happy

| LaraDésire a răspuns:

Eu sunt la liceul de arhitectura si vreau sa dau si la facultate. Este frumos dar destul de dificil, trebuie sa urmezi niste meditatii din clasa a.11.a daca vrei sa intrii la facultate. Iti urez succes :*