| UchihaItachy a întrebat:

Salut, ce facultatea trebuie urmată pentru a deveni ofițer de navigație? Și în ce consta această slujba, salariul nu îl iei în timpul liber? Va mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Academia Navala Mircea cel Batran, sau Universitatea Maritima, ambele din Constanta. Meseria asta consta in plecatul pe mare timp de cateva luni in fiecare an, salariul il poti lua si in timpul liber doar daca semnezi un contract exclusiv cu o firma, dar automat vei lua mai putin cand vei pleca pe mare si trebuie sa pleci cand vor ei.

| UchihaItachy explică (pentru Kogaion):

Dar ce-mi poti spune despre un ofiter in armata? :d