| AdrianDinamo a întrebat:

As vrea sa stiu ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni ofiter(pompier) si cam in ce consta probele de acolo.Si daca stiti cam care ar fi salariul. Cel mai bun si rapid raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti, Facultatea de Pompieri.
Unele detalii le gasesti si aici: http://www.academiadepolitie.ro/facpmp/

2 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Academia "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti. Numai acolo stiu sa fie.

| AdrianDinamo explică:

Am inteles...si cu probele si salariu ma puteti ajuta?