| azd a întrebat:

Salut, ce facultati imi recomandati sa urmez dupa ce termin pe mate-info. Sunt a 10 si m-am gandit sa dau la cibernetica insa am vazut mediile cu care s-au intrat, m-am speriat putin dar o sa muncesc sa am si eu medie mare dupa bac si am vazut si unele comentarii cum ar fi " uni au terminat cibernetica dupa 3 ani dupa ce a terminat eu ". Mai merita sa ma mai strofoc sa vad daca intru la cibernetica sau sa ma gandesc la alte facultati?

5 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Pai orienteaza-te dupa ce se cauta in prezent. iti recomand urmatoarele facultati: mate-info/info, calculatoare, tehnologia informatiei, automatica, ingineria sistemelor, etc. Apropo de ce a zis " Acelasiflorin " iti recomand sa eviti facultatile din Bucuresti pentru ca e extrem de greu acolo (am prieteni care nu mai stiu ce sa faca sa treaca si invata de rup si tot note mici au). iti recomand clujul. http://www.utcluj.ro/universitatea/facultati/ aici gasesti cateva facultati

| azd explică:

Politehnica stiu ca e cu fizica si eu nu suport fizica, o invat la scoala doar sa am note mari, as vrea ceva in domeniul calculatoarelor.

| azd explică:

Am uitat sa mentionez, de anul acesta ma voi duce cambridge vreau sa ma apuc serios de engleza si la bac vreau sa am C1 sau C2. Ieri la stiri am vazut o fata cum muncea la calculator cat vroia si cand vroia pe salariul de 1.000 dolari pe luna doar sa stii foarte bine limba straina ca sa traduci paragrafele respective.

| roxana2795 a răspuns:

Cibernetica e o facultate foarte grea, dar foarte frumoasa! Si eu am terminat mate-info si as vrea sa intru la Cibernetica, dar dupa cum ai vazut, medii peste 9 la taxa, respectiv buget! Invata si ia nota mare, merita facultatea

| Acelasiflorin a răspuns:

Universitatea Politehnica din Bucuresti
Facultatea de Mecanica