| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am trecut clasa a 10a si deja trebuie sa ma gandesc la ce facultate sa dau cand voi termina liceul. Sunt la mate-info,dar precizez ca nu am intrat ca am vrut eu, am fost obligata de parinti.Nu suport matematica si fizica, iar la chimie nu ma descurc prea bine. Nu stiu ce facultate ar trebui sa urmez. Puteti sa-mi faceti o scurta descriere a facultatilor mai bune? Spre exemplu: ASE- cibernetica - se fac materiile x, y. /marketing - materiile x, z.
as vrea de la ase, politehnica, medicina si ce facultati mai sunt.
Mersi frumos

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca zici ca nu suporti matematica nu ai ce cauta la politehnica.

| Gumalamanaazecea explică (pentru suntserios):

Stiu dar as vrea sa-mi fac totusi o idee. mai am 2 ani de liceu si, nu stiu, poate s-o mai lipi ceva de mine

| denymar a răspuns:

Poi medicina e frumoasa.Iar de facultati, depinde unde stai.Medicina nu e prea grea, eu m-am descurcat de minune la acest lucru! Oricum, in orice meserie trebuie putina matematica asa ca mergi pe ce vrei tu numai sa inveti din rasputeri la ce ti-ai ales...Bafta!