| danidni a întrebat:

Ce funcții pot avea daca termin la Scoala Militara de Subofiteri din Dragasani?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Scuze, am gresit. La ragasani este scoala militara de jandarmi nu de politie. In armata (jandarmi) sunt functii, nu meserii, cum sustine "atotstiutorul" sadrian46. Fiecare functie are atributiile ei, atributii ce se invata la modul generale in scoala de subofiteri si sunt cuprinse in regulamentele militare generale. Incadrarea pe functii se face la repartizarea de la terminarea scolii.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești militar, cu grad de subofițer. Și acolo sunt meserii, nu funcții. Ce te învață, aia faci.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Agent de politie.

| Pantagruel a răspuns:

Carne de tun.