| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Ce parere aveti de Facultatea de Instalatii, Politehnica Cluj? E o facultate buna, cu oportunitati de angajare pe viitor in constructii stiind ca acopera instalatii sanitare, gaze, apa, canal, electrice?

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Poti urma facultatea de instalatii, e o facultate grea dar frumoasa. Eu sunt absolvent de instalatii si pot spune ca imi place aceasta meserie. Poti sa te calezi pe sanitare (apa, canal, gaze), incalziri, ventilatii, electrice (curenti tari si/sau slabi). Ti-as propune intai - dupa ce vei termina facultatea pentru a fi un bun inginer -sa colinzi santierele si sa inveti sau chiar sa pui mana. Poti apoi dupa 5-6 (daca acest lucru nu-ti va placea) sa mergi la birou la proiectare.