| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de firma de livrare Nemo Express? A lucrat cineva la ei? Ce salarii au curierii? Asa doar orientativ. Ca am aplicat cu un CV la ei și m-au programat la interviu fără sa îmi dea nici măcar cel mai mic detaliu despre program, salariu etc. Este ok meseria de curier?

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Nu ne-ai spus în ce oraş locuieşti. Meseria de curier înseamna să îţi placă sa conduci, să livrezi şi colectezi scrisori si colete. La început o sa fie greu, ca orice servici, dar cu timpul te vei acomoda, vei învăţa orele la care trebuie să te duci să ridici comenzile, îţi vei grupa livrarile în cerc pentru a scuti timp si efort.
ATENŢIE. Doua sfaturi ff importante. Pe cât se poate să livrezi în primul rând bonurile de masa, iar în al doilea rând banii ramburs.