| Magistratul a întrebat:

Ce salariu se da in armata si ce munca se prestează? As dori sa stiu de la cei ce deja lucrează acolo, nu de la cei ce au citit pe net.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

laughing Sunt cateva zeci de specialitati in armata, cateva zeci de grade si o gramada de vechimi. Cine crezi ca sta sa sa-ti explice la fiecare in parte? Este vorba de solda (nu au salariu) de grad (mai mica), solda de functie (mai mare), norma de hrana, norma de echipament si alte zeci de sporuri functie de arma si specialitate. Si, eu n-am citit pe net ci am fost 27 de ani in armata.

| Plato a răspuns:

Cunosc pe cineva din armata, e SGP, lucreaza de 7 ani si primeste 2800 lei. Munca prestata depinde de divizia in care esti angajat, dar in mare parte antrenamente si intretinere, curatenie.

| Demidol a răspuns:

De salar nu iti va spune nimeni. Cel mult "minim pe economie" ceea ce este o mare minciuna.