| Skypee a întrebat:

Salut, ce scoala imi trebuie ca sa lucrez la penitenciar sau la centru de reeducare? Se poate sa lucrez la CR sau penitenciar doar cu liceul si diploma de bac sau imi trebuie o scoala mai departe?

Răspuns Câştigător
| Adbbmsh a răspuns:

Uite,pe strada mea este o institutie numita SNPAP - Targu-Ocna.
Si de aici iesi agent de penitenciare si nu stiu ce nebunii. Mi se pare ca nu se face decat in jur de vreun an scoala, iar in timpul asta sunt mai multe testari.

2 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi doar temporar la penitenciar poti sa faci facultatea de psihologie si sa faci practica in penitenciare.Chiar si daca alegi sa lucrezi pe termen lung acolo, pe langa scoala recomandata de Adry2000 tot ti-ar prinde bine cunostintele de psihologie, pentru ca acolo sunt tot felul de oameni cu delicte la activ ce pot fi extrem de intimidanti.De aceea trebuie sa fii foarte increzator in tine si sa stii cum sa-i iei.