| beneamin a întrebat:

Salut cine ma poate ajuta cu un sfat cum pot face o materie ca matematica si fizica sa-mi fie draga deocamdata nu prea m-au atras aceste materi dar trebuie la politehnica sunt abia clasa 9 profil mate info va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

In general ne place ceea ce stim, nu? Lucreaza la matematica si fizica suficient de mult incat sa ajungi printre cei mai buni din clasa, iti vor si dragi cu siguranta.Alta reteta n-am... buna alegere Politehnica, bravo tie!

| petre059 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie dragi trebuie sa inveti daca chiar vrei sa intri la poli.si o pastila cand trebuie sa o inghiti poate nu iti place, dar daca stii ca iti face bine...o inghiti.Mai cauta un prieten coleg care vrea la poli si vorbiti si ajutati-va, daca ai ambitie ai sa reusesti.