| RazvanPopa a întrebat:

Salut comunitate! Am luat BAC-ul anul acesta cu media 6 si nu sunt decis ce sa fac: sa urmez o facultate la noi in tara sau sa plec in Anglia, sa-mi gasesc un job. Ce m-ati sfatui? Si/sau puteti sa-mi lasati linkuri cu site-uri unde pot afla informatii despre oferte de munca in Anglia si cazare. (cunosc foarte bine limba engleza). Funda celui mai informativ raspuns.

Răspuns Câştigător
| Aimee05 a răspuns:

Sa faci o facultate, de stat. Daca o faci la privat, e ca si cum nu ai face-o, din cauza nivelului foarte scazut. Spre deosebire de majoritatea colegilor tai, vad ca stii gramatica, asa ca mai bine urmezi o facultate si pleci cu o bursa Erasmus dupa primul an :) Succes!

-----

https://www.facebook.com/SchimbdeHaine.net
www.schimbdehaine.net

| RazvanPopa explică (pentru Aimee05):

Mi-ai adus aminte de programul Erasmus, multumesc. Cred ca am sa-ti urmez sfaturile, dar mai astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să urmezi și o facultate dar să ai un serviciu în același timp.
www.bestjobs.ro sau www.ejobs.ro
Mult succes pe viitor.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa-ti cauti de lucru. Sau sa faci o scoala postliceala, care iti da si o pregatire si o experienta.
La nota 6 nu are rost sa te chinui cu facultatea, ca o sa ai zeci de examene acolo si multi bani de cheltuit, ca la fara taxa nu ai cum sa intri.
Postliceala e gratis si-ti asigura o calificare.

| ovidius a răspuns:

Hai să îţi spun ce aş face eu...
Clar aş pleca. Nu ştiu dacă neapărat Anglia. Am fost vara asta acolo (Londra) pentru câteva zile şi vreau să zic că traiul lor e infernal de scump. Poţi zice că 1 liră = 1 leu.

Dacă tot ştii engleză, alege altceva: Noua Zeelandă. Mai bine plătit şi preţurile sunt decente.

| anonimul998877 a răspuns:

Fa o facultate. Locurile de munca la patron nu sunt așa sigure si nu o sa câștigi prea mult. Fara facultate nu faci nimic