Întrebare recomandată | Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, cum pot sa ajung o actrita? Ar trebuie sa urmez o facultate de teatru?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana sa ajungi la facultatea de actorie, trebuie sa inveti de 10 pe linie, la limba si literatura roamna, sa stii a scrie si vorbi perfect romaneste si a avea o dictie perfecta (pronunctie corecta si clara a cuvintelor).
Mai trebuie sa ai ambitie si determinare sa reusesti, ori daca tu nu esti capabila sa tii o cura de slabire, cum crezi ca vei fii capabila sa ajungi actrita, daca strici toata dieta cu biscuiti si lapte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal asa ar fi. dar daca ai intr-adevar talent te descurci si fara... trebuie doar sa stii cum sa te afirmi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Cam asa. Si apoi sa pleci din tara. Dar. e cam greu cu actoria in Romania in acest moment.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cu actoria din Romania, nu faci nimic in strainatate, poate ca vanzataore afara sau ca ingrijitoare la vreun batran.
Iti imaginezi ca nici un neamt nu se duce la teatru sa auda o romanca vorbind stricat nemteste, nu?
Treziti-va la realitate, ca faculatti ca Dreptul, Actoria si Jurnalismul, nu va ajuta cu nimic afara, dimpotriva, ca sa puteti supravietuii trebuie sa faceti alte munci, pentru ca nu sunteti vorbitori perfecti de limbi straine si asta este o bariera enrom de grea de trecut.

| Mayhem666 a răspuns:

Facultatea de actorie, dar succesul nu este asigurat.

| Daniel2836 a răspuns:

Salut,
Da, așa ar trebui!

Răspuns utilizator avertizat