| HaruArima a întrebat:

As vrea sa stiu ce facultate trebuie sa urmez, daca vreau sa ma fac actrita?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Dacă tu simţi că asta e cu adevărat ceea ce vrei să faci în viaţă, e ok. Dar înainte să mergi la un liceu de arte si la UNATC, ar fi bine să iei nişte cursuri la un teatru din apropiere. Şi dacă stai în Bucureşti, cu atât mai bine. Cu siguranţă, ai nevoie de părerea unui cunoscător. E foarte riscant să te arunci în urmarea cu stricteţe a unor paşi de viitor fără măcar o asigurare a talentului tău. Până atunci adoptă un stil cât mai nonconformist, încearcă să scapi de orice urmă de timiditate, de orice inhibiţie şi dă drumul din interior acelei puteri copleşioare ce zace în toţi actorii valoroşi. Succes mult îţi doresc

| Cosmin1122000 a răspuns:

Buna! Daca doresti sa te faci actrita, stiu ca s-a deschis o facultate, sponsorizata de Antena, se numea Ima academy sau ceva de genu'. Craciun fericit!