| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Daca am contract valabil de pe 20 a lunii iar în acesta scrie că pe 22 se primeste salariul, voi primi salariul pe o zi de munca? laughing
Ofer funda pentru explicații.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ca pe 22 a lunii in curs se primeste avansul, restul salariului se primeste in luna urmatoare. Nu cred ca vei primi ceva, avand in vedere ca vei fi lucrat doar 2 zile in acea luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai ce sa primesti de data asta.
Ziua lucrata se va platii luan viitoare, cand vei primi salariul, pe 22 sept.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, pentru ca salariul se primeste pentru luna ANTERIOARA. In concluzie, pe 22 a lunii URMATOARE vei primi salariul pentru perioada 20-30/31, urmind ca abia pe 22 a lunii urmatoare celei urmatoare sa primesti primul salariul full.