| Kornuletz540 a întrebat:

In care parte a lunii mai exact primesti salariul daca te-ai angajat recent la o companie de vanzari, call-center sau externalizare servicii, cu clienti persoane juridice sau bussines (stiu ca asta scrie si pe contract, dar asa ca idee aproximativ)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula in perioada 20-25 a lunii in curs primesti un avans din salariul lunar iar in perioada 10-15 a lunii urmatoare primesti restul salariului.
Pentru a afla datele fixe de plata trebuie sa-ti citesti contractul individual de munca.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar in care parte a lunii te-ai angajat?

| Kornuletz540 explică (pentru darrio2007):

O voi face zilele următoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca te ai angajat recent ca nu ai spus cand te ai angajat pe ce data, primesti luna viitoare incepind cu 10 august se dau banii pana pe 25, intreaba ti seful el stie cand dă salariile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand scrie in contract. nu e o perioada stabilita de lege sau ceva. fiecare firma plateste cand vrea

| blackann a răspuns:

Depinde, variaza de la companie la companie.
In contract trebuie sa scrie in mod normal si legal, daca nu trebuie sa intrebi la hr.